O PLEMENI

 

 

 

CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI POMERANIANA

Veselí, hraví a hlavně stále pozitivní! Milá a veselá povaha milující všechny členy v domácnosti. Jedná se o velmi společenské plemeno, výborně se snáší i s ostatními pejsky, proto můžete mít i více pomeranianů najednou. Pochází z rodiny větších špicovitých psů avšak se NEJEDNÁ O NĚMECKÉHO ŠPICE. Nyní již s německým špicem nemá téměř nic společného. Ve světě je známý především pro jeho bohatou, nadýchanou srst, temperamentní povahu, malý vzrůst a hlavně tvářičkou připomínající plyšového medvídka. Obecně lze říci, že se jedná o inteligentní plemeno. Dokáže být i přes svůj temperament velmi disciplinovaný.

 

 

POHLEDOVÝ ROZDÍL MEZI ŠPICEM X POMERANIANEM

Již na první pohled je patrný rozdíl:

  • 1. SRST – odlišná struktura, bohatost srsti.
  • 2. KOSTRA – odlišné úhlední končetin, mohutnost, délka těla.
  • 3. HLAVA – pomíček má narozdíl od německého špice malá, zaoblená ouška. Veliký rozdíl je i ve výrazu – pomeranian má krátký, mohutnější a věčně usměvavý čumáček. 🙂

 

 NĚCO MÁLO O SRSTI POMERANIANA A PÉČI O NI

Pomeranian má dvojitou strukturu srsti – krycí srst a podsadu. Krycí srst je dlouhá, pevná a rovná, chrání jej před vlhkem a zabraňuje pronikání slunečního záření na kůži. Podsada je vatovitá, velmi jemná a je schovaná pod krycí srstí, slouží jako izolační vrstva zabraňující úniku tepla a průniku chladu či horka. U pomeraniana je velmi důležitá péče o srst skládající se z pravidelného vyčesávání a koupání. Po koupeli je nutné pomíka důkladně vyfénovat, abyste předešli zapaření srsti.

 

 

STŘIH BOO

BOO není plemeno, jak se mnozí domnívají – jedná se o střih. Bezesporu po tomto střihu vypadají naši miláčci roztomile, ne však na dlouho. Srst pomeraniana není na takto krátkou úpravu uzpůsobena, a proto v našem salónu tento střih nepraktikujeme. V případě, že se rozhodnete svého miláčka takto ostříhat, se můžete potýkat s minimálně jedním z následujících problémů:

  1. Srst přijde o samočistící funkci.
  2. Ztráta termoregulace, pejsek bude v zimě více náchylný k prochladnutí, v létě zas může dojít k popálení kůže (a to je bolestivé).
  3. Střihem nezamezíte línání, akorát se vám bude spoušť hůře uklízet.
  4. Zhorší se kvalita a růst srsti, velmi těžko budete dostávat srst do původního stavu. V některých případech se také může stát, že srst nedoroste pejskovi vůbec, to může mít za následek až výskyt alopecie.
Translate »